Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /sata1/home/users/eurolight/www/www.kukurudza.com.ua/index.php:5) in /sata1/home/users/eurolight/www/www.kukurudza.com.ua/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1197

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /sata1/home/users/eurolight/www/www.kukurudza.com.ua/index.php:5) in /sata1/home/users/eurolight/www/www.kukurudza.com.ua/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_core.php on line 388
Шкідники кукурудзи та боротьба з ними - «Кукурудза»

Контакти

Графік роботи

Пн-Пт 9:00 – 18:00

Сб-Вс Вихідні

Шкідники кукурудзи та боротьба з ними

Шкідники кукурудзи та боротьба з ними

На сьогоднішній день кукурудза є однією з найбільш врожайних зернових культур в Україні. Запорукою цього є сприятливі ґрунтово-кліматичні та погодні умови території. Ще однією не менш важливою складовою високих врожаїв є ліквідація втрат і недоборів зерна через фітофагів (гетеротрофних тварин, які харчуються тканинами живих рослин) – боротьба з шкідниками.

Рівень поширеності шкідників визначає ціла низка чинників, серед яких: зона вирощування кукурудзи, характерні погодні умови, ступінь забур’яненості поля, рівень агротехніки, дотримання сівозмін, які можуть сприяти або перешкоджати їх розмноженню.

Найбільші збитки фермерам завдають наступні шкідники: темний, посівний, смугастий ковалики (дротяники); чорниші – мідляк кукурудзяний, широкогрудий, кукурудзяний стебловий метелик; попелиці – звичайна злакова, соргова або кукурудзяна, волохата кукурудзяна; південний сірий довгоносик, шведська муха, західний кукурудзяний жук.

Усі вони завдають шкоди органам рослин – листочкам, стеблам, суцвіттям, качанам, рідше кореням, порушуючи процеси харчування та надходження поживних речовин до них. Ураження викликають сповільнене цвітіння, зменшення розмірів листяної пластинки і міжвузля, ускладнюють процес запилення. Все це призводить до того, що в рази знижується врожай зерна та його якість, а також підвищується ураженість качанів хворобами.

Існує два основних методи боротьби з фітофагами: біологічний та хімічний.

Суть біологічного методу полягає в використанні проти шкідників їх природніх ворогів. Наприклад, для боротьби з кукурудзяним стебловим метеликом використовують трихограму – муху, яка відшукує яйця кукурудзяного стеблового метелика та відкладає туди свої яйця. Таким чином вона знищує яйця шкідника. В зв’язку з тривалим періодом відкладання яєць стебловим метеликом та совками, трихограму потрібно вносити двічі: на початку масового відкладання яєць і через десять днів.

Суть хімічного методу боротьби з шкідниками полягає в застосуванні інсектицидних препаратів. Зазвичай для ефективної боротьби із шкідниками необхідно вносити препарат декілька разів. Так, у боротьбі з шведською мухою ефективно проводити передпосівну обробку насіння інсектицидними протруйниками та застосовувати ґрунтові інсектициди.

Кукурудзяний чорниш не являє собою особливої загрози для рослин, проте його личинки, які знаходяться на поверхні грунту, частково знищують висіяне насіння, сходи, коріння кукурудзи, що пригнічує розвиток рослин, а деколи приводить до їх загибелі. Найдієвішим методом боротьби з личинками чорниша є ліквідація бур’янистої рослинності та рослинних решток, правильний обробіток міжрядь, лущення стерні та зяблева оранка, що забезпечують механічне знищення личинок шкідників, їх гибель від голоду. Часто перед посівом кукурудзи протруюють насіння інсектицидними протруйниками.

Для кращого ефекту від застосування біологічних та хімічних методів боротьби з шкідниками слід спрогнозувати масову появу яйць та личинок за рахунок обстеження ґрунту методом ґрунтових розкопок, використання феромонних пасток, ловильних коритць.

Слід зауважити, що існує ціла низка дієвих заходів у боротьбі з шкідниками кукурудзи. Серед них: вирощування стійких високопродуктивних сортів і гібридів, проведення ефективних агротехнічних заходів, дотримання сівозмін, позбавлення шкідників додаткової кормової бази шляхом знищення бур’янів, обробка рослин та насіннєвого матеріалу інсектицидами, правильно спланована система внесення добрив.

Оцінки статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Контакти

Графік роботи

Пн-Пт 9:00 – 18:00

Сб-Вс Вихідні