Контакти

Графік роботи

Пн-Пт 9:00 – 18:00

Сб-Вс Вихідні

Коли збирають кукурудзу?

Коли збирають кукурудзу?

Збирання з полів кукурудзи є досить відповідальним і трудоємним процесом. Для того щоб зібрати врожай кукурудзи з найменшими втратами, необхідно своєчасно провести жнива.

Коли ж збирають кукурудзу?

Зазвичай терміни збирання кукурудзи встановлюють за рівнем вологості зерна, тому перед збором врожаю визначають вологість зерна та його стиглість, враховуючи строки посіву та групу стиглості гібриду. Для початку жнив необхідно щоб в зерні кукурудзи був високий вміст сухої маси (не менше 45%).

Безпосередньо визначити на полі, що вміст сухої маси досяг необхідного рівня можна по чорному шару, який з’являється в місцях, де зерно кріпиться до стрижня. Збір зерна з найвищим вмістом сухої речовини робить його більш цінним та забезпечує зменшення рівня пошкоджень під час збирання сільськогосподарською технікою.

При просуванні з півночі на південь України вологість зерна гібридів кукурудзи під час збирання знижується. Так, вологість зерна в північних районах вирощування становить 30-34%, а в південних – близько 20%. Ідеальним вважається вміст вологи 18%. Якщо ж вологість зерна перевищує позначки 18-20%, то таке зерно необхідно додатково просушувати.

Дуже часто фермери навмисно тримають якомога довше кукурудзу на полі, маючи на меті краще висушити урожай. Проте це не завжди добре, адже при вмісті вологи менше 18% існує ризик втратити частини зерна, в результаті лущення качанів.

Починають збирати кукурудзу під час завершення стадії воскової стиглості. Саме в кінці воскової – на початку повної стиглості в зерні міститься максимальна кількість сухої речовини, спостерігається досить висока схожість насіння, яка, зазвичай, швидко втрачається. Для запобігання значним втратам зерна збір необхідно проводити без затримок впродовж двох тижнів, адже з часом качани кукурудзи починають морщитися, твердіють, втрачають свої смакові якості.

Оскільки збір кукурудзи зазвичай затягується, то для зниження ризиків недобору врожаю слід вирощувати ранньостиглі гібриди, адже їх збирання проводиться значно раніше. При вирощування пізньостиглих гібридів кукурудзи завжди виникає ризик недоотримання врожаю через дощі, високу вологість повітря, раптових заморозків, які сприяють поширенню хвороб і зниженню цінності такого зерна.

Запізнення з початком збору врожаю або продовження строків збирання призводять до істотних втрат врожаю (в 2-3 рази) в результаті вилягання кукурудзи, ураження рослин різними хворобами та зниження схожості зерна.

Оцінки статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 4,50 из 5)
Loading...

Контакти

Графік роботи

Пн-Пт 9:00 – 18:00

Сб-Вс Вихідні