Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /sata1/home/users/eurolight/www/www.kukurudza.com.ua/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /sata1/home/users/eurolight/www/www.kukurudza.com.ua/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
ФАО кукурудзи та групи стиглості - Кукурудза

Контакти

Графік роботи

Пн-Пт 9:00 – 18:00

Сб-Вс Вихідні

ФАО кукурудзи

ФАО кукурудзи

Кукурудза є однією з найважливіших сільськогосподарських культур в Україні, яка характеризується високою врожайністю, універсальним призначенням (вирощується для продовольчих і технічних потреб, на корм). Вона має значне агротехнічне значення, оскільки залишає поля чистими від бур’янів з однорідно спушеним ґрунтом, а також у вигляді рослинних решток повертає значну частину органічних речовин назад на поле.

На сьогодні, при впровадженні якісних високопродуктивних гібридів та дотриманні технології господарства фермери отримують високі врожаї цієї культури. Тому площі посіву кукурудзи в Україні щорічно зростають швидкими темпами.

Слід зазначити, що правильний підбір гібриду є головною передумовою отримання високоякісного врожаю.
Нині в Україні розрізнюють групи стиглості гібридів кукурудзи, які неоднакові в різних кліматичних умовах, а строки дозрівання позначають одиницями ФАО, які відповідають значення середніх температур до настання повної стиглості.

ФАО кукурудзи та групи стиглості

Методика ФАО ґрунтується на поділі усіх гібридів кукурудзи, зареєстрованих Державною службою з охорони прав на сорти рослин, на п’ять груп стиглості:

  • ранньостиглі (ФАО до 199);
  • середньоранні (ФАО – 200-299);
  • середньостиглі (ФАО – 300-399);
  • середньопізні ( ФАО – 400-499);
  • пізньостиглі (ФАО ˃ 500).

Застосування такого поділу дає можливість фермерам свідомо підбирати необхідний гібрид для свого регіону, оскільки завчасно можна з високою точністю визначити чи встигне визріти той чи інший гібрид у відповідних кліматичних, ґрунтових, погодних умовах.

В цілому, поділ за групами стиглості не є досконалим, адже не відповідає вимогам виробників і не забезпечує стовідсоткової відповідності вибраного гібриду до конкретних умов. Фермерам значно простіше було б знати кількість вегетаційних днів, впродовж яких достигає гібрид. Через це гібриди краще вибирати не лише за значенням ФАО, а й за показниками посухостійкості, пристосованості до технологій обробітку ґрунту, пристосованості до раннього посіву, реакції на підживлення, швидкості віддачі вологи.

Оцінки статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Контакти

Графік роботи

Пн-Пт 9:00 – 18:00

Сб-Вс Вихідні