Контакти

Графік роботи

Пн-Пт 9:00 – 18:00

Сб-Вс Вихідні

Десикація кукурудзи

Десикація кукурудзи

Як ми знаємо, вирощування кукурудзи є тривалим і складним процесом, найвідповідальнішим етапом якого є збір врожаю. Кукурудза має тривалий період дозрівання, що залежить від вибору групи стиглості гібридів, строків сівби, ґрунтових і погодних умов, а також культури агротехніки.

На сьогоднішній день щоб пришвидшити процес збирання кукурудзи проводять відносно новий агротехнічний захід – десикацію. Цей технологічний захід дозволяє пришвидшити дозрівання зерна, зменшити його вологість, підсушути стебла рослин та почати збирання врожаю на один-два тижні раніше строку. Чим скоріше вдасться прибрати поля, тим швидше розпочнеться посів озимих культур.

Гібриди кукурудзи мають різні групи стиглості, тому застосовують різні періоди десикації. Технологічний процес проведення десикації полягає в внесенні за допомогою обприскувача з великим кліренсом десикантів (хімічних речовин, що прискорюють достигання і висушування зерна).

Через нерівномірну вологість повітря під час розвитку кукурудзи, складно встановити оптимальні строки збирання врожаю, тому початок проведення десикації визначають за станом рослин “на око”. Характерними ознаками в цей період є: пожовтіння верхніх листків та поява чорної точки на зерні, які вказують на те, що завершився процес формування зерна. В цей період рівень вологості зерна коливається в межах 35%. При своєчасному застосуванні десиканта, він не матиме негативний вплив на зерно. Адже зерно вже достигло і засвоєння рослинами поживних речовин вже завершилося.

Обприскування полів рекомендується проводити в прохолодну, безвітряну погоду з температурою повітря близько 15-20°С вранці або ввечері. Слід зауважити, що при збільшені норми десиканта одночасно можна знищити небажану бур’янисту рослинність, здебільшого, коренепаросткову.

Проведення десикації сприяє швидкому висушуванню зерна, одночасному достиганню врожаю, завчасному прибиранню полів, зменшенню витрат на традиційне висушування зерна, підвищує економічний ефект від вирощування кукурудзи та забезпечує часткове знищення бур’янів.

Оцінки статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Контакти

Графік роботи

Пн-Пт 9:00 – 18:00

Сб-Вс Вихідні